Gdy w naszym kraju wciąż jest zimno, warto uciec na południe — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, żeby nareszcie było cieplej. Zabukujmy zatem bilety lotnicze do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to stolica Cypru.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże latają tam bezpośrednie samoloty z naszego kraju i już po kilku godzinach możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się piękna promenada wzdłuż plaży i kilka ciekawych perełek. Możemy przykładowo obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeżeli chcemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli kilka dni, to warto abyśmy wypożyczyli samochód i zwiedzili więcej.

Poznaj adres tej witryny (https://hotelaqua.pl/biznes/sale-konferencyjne) – wyjątkowo dla Ciebie przygotowaliśmy nowe wiadomości na ten ciekawy temat. Wejdź w podany link – nie zwlekaj!

Larnaka wydaje się być fantastycznym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale również do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak przykładowo można odwiedzić symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam przepięknie. Możemy podziwiać morze oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi oraz niesamowite mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może warto wjechać w interior. Górski Cypr jest zdecydowanie inny niż nadmorskie miasta. Tu życie biegnie powoli w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy mocną kawę oraz przekąsimy także smakowite specjały. Mieszkańcy zapewne będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, ponieważ nie przyjeżdża tu zbyt dużo turystów.