Uczenie się egzotycznych języków innych kultur? Dlaczego nie!

Nauka nowych języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy znać angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Opinii jest wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem rozglądasz się za językiem, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski.

Masz chęć zgłębić więcej na ten temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem tworzywa sztuczne sklep odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Nauka języka bengalskiego (naucz się bengalskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, ogromna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki nieznanych, egzotycznych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może trochę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (tajemniczy arabski) bardziej przystępną. Choć to całkowicie odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz ważniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy o piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju zbyt wielu tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka (zobacz także nauka gry na perkusji) języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki w języku polskim.