Jaki język obcy wybrać jako ten drugi?

Nauczmy się języków, jeśli chcielibyśmy stać się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawej, lepiej płatnej pracy. Skończył się już czas, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika ma sens dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisu dokonujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas żmudna praca nad literkami. Jeśli brak nam Powera rzućmy okiem na dzieci, jak one uczą się języka ojczystego, który początkowo jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko zależy od naszego zapału. Jeśli hebrajski (grecki dla każdego) może okazać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (egzotyczny duński)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Musisz poznać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym poście problem? Kliknij zatem tutaj i sprawdź więcej szczegółów w treści!

Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy udać się tam na krótki wyjazd, aby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju.

Czy odnośnie tej tematyki masz więcej pytań? (http://robak.konin.pl/) Jeśli tak, kliknij ten link – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

Jest bliskim krajem.

Jeśli wywnioskujecie, że jednak północ jest zbyt chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto zacząć od przyswojenia alfabetu, gdyż jest dość specyficzny. Chociaż Grecja w ostatnich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z ciekawą historią, którą warto będzie zgłębić, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).