Mieszkania w dużych miastach

Od niedawna jesteśmy świadkami krachu na rynku domów jednorodzinnych. Niski popyt na tego typu obiekty przełożył się na inwestycje w luksusowe budownictwo. W dużych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Wystarczy spojrzeć na wrocławski Sky Tower i stołeczny drapacz chmur Złota 44.

Ten tekst, który w tej chwili analizujesz zawiera interesujące informacje, ale jeżeli pragniesz uzyskać pokrewne informacje na omawiany wątek, to sięgnij po źródło (https://www.eccoholiday.com/hotel-hiszpania-hotel-tossamar-0104147.html).

Oprócz apartamentów cieszą się dużą popularnością także duże mieszkania w odrestaurowanych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, zaczynają się od kilkunastu tysięcy za m2.

Nowe apartamentowce powstają zwykle w samych centrach metropolii, co jest bardzo cenione za łatwy dojazd i rozwiniętą infrastrukturę. Oprócz tego deweloperzy starają się wznosić inwestycje w pobliżu sporej ilości zieleni, parków i skwerów. Czasy kamiennych pustyń na szczęście odeszły już do lamusa.

apartamenty

Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Kraków

Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje rosną także na oddalonych krańcach miasta. W stolicy za ekskluzywne mieszkanie musimy wyłożyć najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Cztery kąty w stuletnich odnowionych kamienicach można odszukać m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za metr kwadratowy bywają wyższe, niż dwadzieścia tysięcy złotych.

W innych obszarach Polski można zobaczyć tańsze apartamenty. Poznań jest miastem, w którym ekskluzywne lokale są budowane często w oddaleniu od centrum, w sąsiedztwie dużej ilości zieleni. Ceny zdarzają się być tu nawet 2-krotnie niższe, niż w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „”, aby zobaczyć różnicę.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko trochę tańsze niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w okolicach pięciu-sześciu milionów złotych.

Zaintrygowało Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z radością chcielibyśmy Cię poinformować, że następny interesujący fakt (https://www.kasprowy.pl/spa-wellness/spa) oczekuje na Ciebie na dalszej witrynie – czytaj z radością.

Apartamenty w tym prapolskim grodzie mocno chwalą sobie cudzoziemcy. Więcej na